2014- 2015 çay bardağı modelleri

Paşabahçe Çay Bardağı Modelleri Bir Arada

Evinize, yemek odanıza veya mutfağınıza dekoratif ya da işlevsel cam ürünler alacaksanız Paşabahçe’yeuğramadan tüm seçenekleri görmüş sayılmazsınız. Belli aralıklarla, hiçbir ihtiyacım olmadığı günlerde bile mağazalarından birini ziyaret ederim ve her seferinde aklım mutlaka bazı ürünlere takılır. Onlarca su bardağının yanına yenilerini eklememek ya da evde nereye koyacağımı bilemediğim vazoyu almamak için kendimi tutmam gerekir. 1935 yılından beri çay bardağı konusunda her zaman yenilikçi ürünlere imza atmış firmanın çay bardağı ürünlerini aşağıda topluca görebilirsiniz.

Pek çok tiryaki çayın tadının cam bardakta çıkacağına dair hem fikirdir. Ama nasıl bir cam bardak? İştePaşabahçe burada devreye giriyor ve klasik, modern hatta illüstrasyonlu cam çay bardaklarını beğeniye sunuyor. İnce belliden, kulplu bardaklara kadar geniş bir yelpazenin içinden seç seçebilirsen. Bazıları nostaljik bazıları ise yenilikçi olan tasarımlar arasından her mutfağın tarzına uygun bnir set bulunabilir.

Fiyatlara gelince, Paşabahçe hem pahalı hem de çok hesaplı ürünleri bir arada sunabilen bir mağaza. Bu yüzden oldukça geniş bir kitleye hitap edebiliyor. Çay bardaklarına gelince, tanesi 4 TL ile 37 TL arasındadeğişen fiyatlarla bu farklı modeller satışa sunuluyor. 2′li, 4′lü ya da 6′lı setlerden size uygun bir set seçebilirsiniz.

Türk misafirperverliğinin vazgeçilmez içeçeğidir çay. Duru kızılkahve tonu şeffaf ince belli bardakta içmeden rahat edemez tiryakileri. Klasik ince bel formu herkesin aklına kazınmıştır. Bir de altında kırmızı beyaz desenli seramik tabakla belirir gözümüzün önünde.
İşte bu kafalarımıza kazınan klasik ince belli bardak anlayışını farklı bir bakış açısıyla ortaya koyan üç hoş tasarım var karşımızda.
İlki Tasarımcı Faruk Malhan‘ın Koleksiyon için tasarladığı İstanbul isimli çay bardakları. Minimalist düz çizgilere sahip olan ve ince belli bardak formunu bozmadan modernleştiren bu tasarım gerçekten göz alıcı. Seramik tabakların tam ortasında bulunan hafif çıkıntı ve bu çıkıntıyı karşılayan bardaktaki girinti sayesinde hem taşırken hem de kullanırken bardağın tabaktan kayması engellenmiş. Hem bardağın hem de tabağın altında tasarımcısının imzasını taşıyan bu set oldukça şık ve kullanışlı.
İlk olarak dışı kırmızı içi beyaz olan tabak renkleri, yeni seride çeşitlenmiş.
İkinci şık çay bardağı tasarımı ise Tasarımcı Defne Koz’a ait. Bu tasarımda da yine vazgeçilemeyen ince belli bardak formu biraz esnetilerek ince belin kaybettirdiği hacmi bardağın üst kısmına kaydırılarak ortadan kaldırılmış. Defne Koz, lale şekilli ince belli bardak kavramını daha organik bir formla karşımıza koyuyor. Yine tabak tasarımı da bardak kadar etkileyici. Porselen tabak içerisinde bardağın rahatça oturabildiği bir orta bölüm ayrıca işlenmiş. Lipton için yapılan bu özel tasarımı, Lipton paketleri yanında hediye olarak dağıtıyor haberiniz olsun.

Bir önceki yazımız olan 2012 - 2013 Ev duvar aksesuarları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


2 Responses to “2014- 2015 çay bardağı modelleri”

  1. Metin diyor ki:

    Bardak almak istiyorum ararmisiniz yada iletisim bilgilerinizi verirmisiniz

Yorum bırak

 

İlginizi Çekebilir..close