kıyafet dolabı modelleri

Elbise Dolabı Modelleri , çeşitleri ve tasarımları

Elbise Dolapları

Enmodern elbise dolabı modelleri , çeşitleri ve tasarımlarını bulabileceğiniz bir fotoğraf galerisi oluşturduk.

Giysileri çok olan ve sürekli alışveriş yapanlar için elbise dolabı almak bir zorunluluk haline gelir.Özellikle de kadınların alışveriş tutkusunun fazla olması nedeniyle elbiseler artık gardroplara sığmaz olur.Bu durumun sonucu olarak o kadar para verip aldığımız elbiselerin daha derli toplu ve birarada durması için elbise dolabına gereksinim duyarız.Pek çok alırken dikkat etmemiz gereken hususlar elbise dolapları içinde geçerlidir.İşte elbise dolabı almayı düşünüyorsanız bize göre dikkat etmeniz gereken bazı unsurları şunlardır;

Bayan elbise dolabı

Bayanlar için özel olarak tasarlanan elbise dolabı modellerinden birkaç tane sizler için inceledim. Yatak odanız yada  giyip odanız için düşündüğünüz elbise dolabı nasıl olmalı  gibi  örnekleri bu modellere bakarak oluşturabilirsiniz . Fikir açısından iyi olacaktır.

elbise dolabı modeli

Elbise Dolabı Seçimi:

Elbette elbise dolabında büyüklüğü göz önüne almak ilk başta yapılacak maddelerdendir.Evinizde elbise dolabı koymayı düşündüğüz yer ile alacağınız elbise dolabının boyutlarının aynı olmasına dikkat etmek gerekir.Bunun dışında almayı düşündüğünüz elbise dolabının iç dizaynı da oldukça önemlidir.Nitekim örneklerle açıklamak gerekirse; ağırlıklı olarak spor giyime sahipseniz raf sisteminin çok olduğu elbise dolabı almak doğru olacaktır.Çünkü spor giysiler kolay kolay kırışmaz ve rafların çok olması sayesinde daha fazla giysi barındırabilirsiniz.Eğer daha çok klasik ve resmi giyim tarzına sahipseniz bu elbiseleri asabilmek için daha geniş askılık bölmesi olan elbise dolapları düşünülebilir.Bu sayede elbiselerinizin kırışmasını engelleyebilirsiniz.Bunlar dışında da çeşitli farklılıklarda bulunabiliyor.Sürgülü, kapaklı veya aynalı gibi farklı farklı elbise dolapları seçimler arasında yer alıyor.

modern-2011-elbise-dolabi-modelleri

2014  yeni yıl’da elbise dolaplarında bir çok tasarım değişiklikleri uygulandı, örneğin yukarı’da görmüş olduğunuz elbise dolabının kapakları olsaydı en az 6 kapılı olacaktır. Yeni model olarak kapaksız tasarlanıyor ve gördüğünüz gibi açık şekilde kullanılıyor. Çevremde izlenimlerim doğrultusunda yayın değil fakat gittikçe ilgi görmeye başladı . Açık kapak dolapların evde günlük yaşantı içerisinde tozlanma gibi sorunlardan dolayı sıcak bakılmıyor ama yinede farklı tasarım isteyenler için güzel bir tercih.

giyinme odası

Giyinme odası dekorasyonu

Giyinme odaların’da artık baştan aşağı özel mimari dekorasyonlar uygulanıyor ,  bayanlar şık ve rahat bir giyinme odasına sahip olmak için evlerini değiştiriyor yada fazla oda var ise  orayı giyinme odasına çeviriyorlar. Modern giyinme odaların’da  kullanılan aydınlatmalar hem estetik görünüm açısından hem’de kıyafetlerin  üzeriniz’de   nasıl göründüğüne yardımcı olmaktadır. Ayrıca  geniş bir yatak odasına sahipseniz  elbise dolabını gömme olarak’ta kullanabilirsiniz. Aşağıda ki fotoğrafların birisi gömme elbise dolabıdır inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

giyinme odası

giyinme odası dekorasyonuGömme elbise dolabı modeli beyaz renk

yatak odası gömme elbise dolabı tasarımı

gömme elbise dolabı modeli krem renk

Bir önceki yazımız olan Alfemo’dan Rengarenk sıra dışı tasarımlı Puf Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

“Elbise Dolabı Modelleri , çeşitleri ve tasarımları” için 8 yorum

 1. Merhabalar, benim 34 m2 yatak odam var ve yatak odası içerisinden giyinme odasına geçiş bulunuyor orası’da 23m2 şimdi benim öğrenmek istediğim bu konunuz’da yer alan alttan 3. elbise dolabının ölçüleri ?

  Model hoşuma gitti şuan bunun hangi marka olduğunu bilmiyorum buna benzer alacağım ölçü ve model bilgileri alabilirmiyim iyi günler.

  1. Fatma hnm merhaba, buradaki modelleri örnek olması açısından paylaştık eğer beğendiğiniz bir tasarım bulunuyorsa bunu örnek alarak yaptırabilirsiniz.

 2. Benim ayrı giyinme odam var burayı kafama göre düzenleyeceğim ama mobilya konusunda karasız kaldım belki buradaki modeller iyi bir fikir olabilir diye düşündüm ama hazır mı alacağız yoksa odamıza göre yeninden bir usta ile tasarlasak mı ?

  1. Selma hnm Merhaba, eğer bütçeniz uygun ise iyi bir mimarla beraber odanıza uygun görsel proje çizilir ve siz de neye onay vereceğinizi görmüş olursunuz sonuç olarak istediğiniz birşey meydana gelir .

 3. Admin bey, benim yatak odamın hemen yan tarafında bir de giyinme odamız var yaklaşık 19m2 yani giyinme odası olarak epeyi büyük. Burayı duvarları lila olarak boyadık tavanı asma tavan yaptırdık özel led ışıklar kullanıldı , şimdi size sormak sitediğim duvarları komple mobilyalar ile döşemek istemiyorum giyinme odasını duvarlara raf raf şeklinde daha sade az mobilya kullanarak dizayn etmek istiyorum burada lila duvara hangi renk seçmeliyiz yardımcı olmanız dileğiyle iyi çalışmalar.

  1. Merhaba Nazen hanım ; öncelikle giyinme odanızı raf şeklinde dizayn etmeniz doğru bir karar olacaktır. Ne kadar az malzeme kullanarak hallederseniz bu işi okadar ferah bir giyinme odasına sahip olacaksınız. Renk konusuna gelelim, renklerin insan üzerinde etkilerinin olduğunu biliyoruz ayrıca renkler sizin için bir anlam ifade ediyorsa buna kendinizin karar vermesi gerekiyor ben yinede önerimi yapayım. Lila duvar rengine uyum sağlayacak soluk mavi rengi tercih edebilirsiniz.

   Raf sistemlerinde krom profil tercih ederseniz hem daha dayanıklı olur hemde görsel açıdan zengin durur. Sağlıkca kalın. Ayrıca 2016 giyinme odası hakkında yeni bir makale ele alacağız burada daha farklı ürünler tanıtacağız ve fikirlere yer vereceğiz.

   1. Merhaba admin, sitenizi sürekli takip ediyorum güncel ve bilgiler veriyorsunuz , şu 2016 elbise dolabı modelleri yeni konuyu merak ediyorum yayına aldığınız’da bana mailden bildirim atar mısınız ? iyi çalıişmalar.

    1. Bende 2016 elbise dolapları konusunu bekliyorum . Home ofisim var 4+1 daire kiraladım bunun 2 odası iş için kullanılıyorum , en büyük yatak odası 22 m2 buraya elbise dolabı yerleştireceğim ama gömme gibi açılır kapaklar olacak daha modern görünmesini istiyorum. Bu konular hakkında paylaşımlarınızı bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir