Elbise Dolabı Modelleri , çeşitleri ve tasarımları

Elbise Dolapları

En modern elbise dolabı modelleri , çeşitleri ve tasarımlarını bulabileceğiniz bir fotoğraf galerisi oluşturduk.

Giysileri çok olan ve sürekli alışveriş yapanlar için elbise dolabı almak bir zorunluluk haline gelir.Özellikle de kadınların alışveriş tutkusunun fazla olması nedeniyle elbiseler artık gardroplara sığmaz olur.Bu durumun sonucu olarak o kadar para verip aldığımız elbiselerin daha derli toplu ve birarada durması için elbise dolabına gereksinim duyarız.Pek çok alırken dikkat etmemiz gereken hususlar elbise dolapları içinde geçerlidir.İşte elbise dolabı almayı düşünüyorsanız bize göre dikkat etmeniz gereken bazı unsurları şunlardır;

Bayan elbise dolabı

Bayanlar için özel olarak tasarlanan elbise dolabı modellerinden birkaç tane sizler için inceledim. Yatak odanız yada  giyip odanız için düşündüğünüz elbise dolabı nasıl olmalı  gibi  örnekleri bu modellere bakarak oluşturabilirsiniz . Fikir açısından iyi olacaktır.

elbise dolabı modeli

Elbise Dolabı Seçimi:

Elbette elbise dolabında büyüklüğü göz önüne almak ilk başta yapılacak maddelerdendir.Evinizde elbise dolabı koymayı düşündüğüz yer ile alacağınız elbise dolabının boyutlarının aynı olmasına dikkat etmek gerekir.Bunun dışında almayı düşündüğünüz elbise dolabının iç dizaynı da oldukça önemlidir.Nitekim örneklerle açıklamak gerekirse; ağırlıklı olarak spor giyime sahipseniz raf sisteminin çok olduğu elbise dolabı almak doğru olacaktır.Çünkü spor giysiler kolay kolay kırışmaz ve rafların çok olması sayesinde daha fazla giysi barındırabilirsiniz.Eğer daha çok klasik ve resmi giyim tarzına sahipseniz bu elbiseleri asabilmek için daha geniş askılık bölmesi olan elbise dolapları düşünülebilir.Bu sayede elbiselerinizin kırışmasını engelleyebilirsiniz.Bunlar dışında da çeşitli farklılıklarda bulunabiliyor.Sürgülü, kapaklı veya aynalı gibi farklı farklı elbise dolapları seçimler arasında yer alıyor.

modern-2011-elbise-dolabi-modelleri

2014  yeni yıl’da elbise dolaplarında bir çok tasarım değişiklikleri uygulandı, örneğin yukarı’da görmüş olduğunuz elbise dolabının kapakları olsaydı en az 6 kapılı olacaktır. Yeni model olarak kapaksız tasarlanıyor ve gördüğünüz gibi açık şekilde kullanılıyor. Çevremde izlenimlerim doğrultusunda yayın değil fakat gittikçe ilgi görmeye başladı . Açık kapak dolapların evde günlük yaşantı içerisinde tozlanma gibi sorunlardan dolayı sıcak bakılmıyor ama yinede farklı tasarım isteyenler için güzel bir tercih.

giyinme odası

Giyinme odası dekorasyonu

Giyinme odaların’da artık baştan aşağı özel mimari dekorasyonlar uygulanıyor ,  bayanlar şık ve rahat bir giyinme odasına sahip olmak için evlerini değiştiriyor yada fazla oda var ise  orayı giyinme odasına çeviriyorlar. Modern giyinme odaların’da  kullanılan aydınlatmalar hem estetik görünüm açısından hem’de kıyafetlerin  üzeriniz’de   nasıl göründüğüne yardımcı olmaktadır. Ayrıca  geniş bir yatak odasına sahipseniz  elbise dolabını gömme olarak’ta kullanabilirsiniz. Aşağıda ki fotoğrafların birisi gömme elbise dolabıdır inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

giyinme odası

giyinme odası dekorasyonuGömme elbise dolabı modeli beyaz renk

yatak odası gömme elbise dolabı tasarımı

gömme elbise dolabı modeli krem renk

Bir önceki yazımız olan Alfemo’dan Rengarenk sıra dışı tasarımlı Puf Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Konuyla İlgili Google Aramaları:
    elbise dolabı modelleri,elbise dolabi,elbise dolapları,elbise dolaplar,elbise dolap modelleri,yatak odası dolapları,yhs-fh_lsonsw

One Response to “Elbise Dolabı Modelleri , çeşitleri ve tasarımları”

  1. Fatma gürsel diyor ki:

    Merhabalar, benim 34 m2 yatak odam var ve yatak odası içerisinden giyinme odasına geçiş bulunuyor orası’da 23m2 şimdi benim öğrenmek istediğim bu konunuz’da yer alan alttan 3. elbise dolabının ölçüleri ?

    Model hoşuma gitti şuan bunun hangi marka olduğunu bilmiyorum buna benzer alacağım ölçü ve model bilgileri alabilirmiyim iyi günler.

Yorum bırak

 

Önceki yazıyı okuyun:
Köşe koltuk modelli
Weltew Mobilya cadde köşe takımı modelleri

Weltew Mobilya  ( en iyisi en iyisi ) sloganı ile Türkiye çapında tüm illerde görebileceğiniz kaliteli bir markadır. 2013 yılına...

Kapat